sobota, 23 marca 2013

zdjęcia + filmik

obiecałam dodać zdjęcia z sesji :))
wszystkie można zobaczyć pod tym linkiem: KLIKa oprócz tego zrobiłam jeszcze szybki filmik z dzisiejszego treningu rally, który był udany. niestety pomieszczenie nie jakieś wielkie więc za dużo nie robiliśmy, nie mogę się doczekać prawdziwej wiosny, żeby można było ćwiczyć na świeżym powietrzu i w końcu się rozwijać, bo teraz możemy ćwiczyć tylko pojedyncze ćwiczenia. w naszym "robieniu rally" jedyne, co mi się nie podoba  to strasznie dalekie chodzenie przy nodze, zdecydowanie będziemy musiały nad tym popracować, bo psuje nam to inne rzeczy ze skrętami, i różnymi "obrotami"

inne opinie mile widziane, ja nie zawsze wszystko widzę :))
Wiki & Neska


poniedziałek, 11 marca 2013

5 lat!

dokładnie pięć lat temu na świecie pojawiła się taka oto kluseczka:


pamiętam, jak bardzo chciałam pieska i jak bardzo chciałam już po nią jechać... pierwsza wizyta, wybranie imienia i potem codzienne dzwonienie do "hodowczyni" przez miesiąc aż do przyjazdu do nowego domu. pamiętam, że cała rodzina się zjechała podziwiać kluseczkę, pamiętam, jak płakałam ze szczęścia.

potem nic nie pamiętam. pierwsze dwa lata Neski chyba nie były czymś nadzwyczajnym.

po dwóch latach zaprzyjaźniłam się z moją najlepszą przyjaciółką. bardzo zazdrościłam jej tego, że jej suczka umie dużo sztuczek, a moja tylko kilka podstawowych. zaczęła się nasza przygoda z nauką sztuczek. potem przyszła do mnie druga przyjaciółka, która ma konia. wpadła na pomysł, żeby piesek nauczył się skakać. no i piesek skakał.

pamiętam pierwsze fora i coraz większe pragnienie robienia czegoś więcej, pamiętam, jak zaczynałyśmy z domowymi przeszkodami, jak ustawiałam pierwsze torki, jak zaczęłam pisać bloga...

trochę czasu minęło. nasze życie bardzo się zmieniło.


przedwczoraj byłyśmy na plaży i parku jelitkowskim, pierwsze porządne ćwiczenia na dworze, Neskowa pięknie przynosiła piłkę, łapała overy i voulty.... w każdym razie nasza komunikacja jest cudowna,  pięknie się odwołuje, coraz lepiej chodzi na smyczy i w ogóle jest fajną suczą <3

wczoraj wybrałyśmy się do Gdańska głównego na sesję z okazji dnia kobiet ( KLIK ) i bawiłyśmy się naprawdę dobrze :)

nawet dostałyśmy już jedno zdjęcie :))

fot. Anna Sochacka
niestety dzisiaj Neska zrobiła mi nietypowy prezent na swoje urodziny...

od rana miała dreszcze i popiskiwała, postanowiłam wybrać się z nią do weterynarza. na szczęście dobrze zrobiłam, bo trafiłam w samą porę. gdybym przyszła później rozwinęła by się poważna angina i nie byłoby miło, a i tak nie jest, bo po dwóch zastrzykach i tak leży u mnie na kolanach i się trzęsie. na szczęście mam rekolekcje, więc mogę się nią cały czas opiekować. dodam jeszcze, bo ktoś się mnie pytał. dzisiaj ważyłam Neskę i ma 6,30kg :)


no... oprócz tego małe uzupełnienie kalendarza:
  • a na DCDC w Sopocie przyjeżdża do nas Natalia od Codyego :D


  • może pojedziemy do Poznania do Natalii oraz Bydgoszczy, ale jeszcze zobaczymy :)
do usłyszenia, Wiki & Neska

poniedziałek, 4 marca 2013

śniegu, spadaj!

za kilka dni urodziny Neskowej, chciałam skleić jakiś urodzinowo-wiosenny filmik z nią i Maxem jak wszyscy ale nie mam aparatu i podwórko zajęła ta koszmarna maź zwana śniegiem ...

dzisiaj wyszłam rozgarnąć go tak, żeby szybciej się roztopiłł i przy okazji wyjęłam piłeczki oraz boczną część hopki, która jakoś zmieściła się na zielonej przestrzeni.

sznaucerek pięknie ogarnia, trochę mu się aport zapomniał ale nie jest źle, ładnie się wysyłał i w ogóle cud miód, czekam na większą część placu, żeby móc robić sekwencje z całymi hopeczkami :)

wzięłam też Maxowego, poćwiczyłam przywołanie podczas zabawy z Neską a kiedy ową wywaliłam do domu to nawet grzecznie aportował piłkę, za tydzień może wyjmę frisbiacza, nie liczę na cud, ale nadzieja umiera ostatnia :))


a teraz wróćmy do weekendu :)

byłyśmy sobie z Neską na spacerze w lesie, na dodatek się zgubiłyśmy ale niecałe 6km przeszłyśmy :))

http://www.endomondo.com/workouts/163353509/8682817

chodzimy sobie z okazji powstania akcji "TupTam", jest to grupa na facebook'u, w której każdy dzieli się informacją o tym, ile przeszedł, przyznaję, że daje to ogrooomną motywację do chodzenia :))

a tak oto piesek poradził sobie z bałwanem:
następną notkę napiszę najprawdopodobniej około 11 marca, w urodziny Neskowej, o ile do tej pory uda mi się coś skleić :))

Wiki & Neska