sobota, 23 lutego 2013

zdjęcia + zimowe rozkminy

nie pisałam ostatnio o naszych konkretnych sprawach... dodawałam filmiki, zdjęcia, relacje z seminarium ale nie wiecie co dokładnie u nas słychać :)

no więc u nas coraz więcej się dzieje :)) 

dla tych, którzy nie wiedzą, przez ostatnie dwa tygodnie miałam ferie zimowe :D w pierwszym tygodniu zaliczyłyśmy kilka spacerów z Magdą i Amber, z którymi bardzo się zaprzyjaźniłyśmy, sucze nie mają żadnego problemu, żeby obok siebie pracować a Neska wręcz bardziej nakręca się na frisbee kiedy obok jest inny pracujący pies :) jestem też bardzo zadowolona z jej zachowania, ładnie się odwołuje od wszystkiego, pilnuje się mnie i w ogóle jest całkiem ogarniętym pieskiem... Dopóki nie zapnę jej na smycz. Zaczyna się szczekanie na wszystko i wszystkich, ciągnięcie i z grzecznego pieska robi się mały diabełek ;P Oczywiście to wszystko jest do wypracowania, mam nadzieję, że małymi kroczkami dojdziemy do równego ogarnięcia bez oraz na smyczy. Chciałyśmy też pojechać do Sopotu na spacer na plażę, ale niestety pogoda nam nie dopisała...

W niedzielę było seminarium, z którego Neska ma całkiem przyzwoitą foteczkę z Olgi nogą :)W drugim tygodniu jeszcze mniej wychodziłyśmy z powodu pogody, ale za to miałyśmy prywatny trening rally, które idzie nam naprawdę dobrze oraz znowu wzięłam się za sztuczki :D

Poważnie wzięłam się za cofanie, do którego podejść kilka było ale się nie udawało, tym razem musi! 

Niestety przy próbie ćwiczenia wskakiwania na stopy okazało się, że Neska nie daje rady, więc przez jakiś czas cofnęłyśmy się do ćwiczeń na piłce i wskakiwania na łydki, oprócz tego próbujemy klikać dawanie tylnych łap i tap-y od stóp :)


no, to chyba na tyle :))

Wiki & Neska

niedziela, 17 lutego 2013

Seminarium Rally-O z Olgą Nylec - 17.02.2013

no więc dzisiaj byłyśmy sobie z Neskową na seminarium rally-o z Olgą Nylec :)
sucz zachowywała się dobrze, na początku miała spiny z innymi psami, które do niej podchodziły ale potem spała przy mnie w klatce na części teoretycznej i podłodze na praktycznej.

omówiliśmy każdą stację z 1-szej klasy i niektóre z drugiej i było naprawdę mało rzeczy, których nie umiałyśmy zrobić. Oczywiście była to zawsze kwestia mojego złego naprowadzania/mowy ciała, ale to nie zmienia faktu, że jestem ze sznaucerka ogromnie zadowolona. Myślałam, że zawalimy chodzenie przy nodze, które mi się wcześniej nie podobało ale kiedy Olga pożyczyła ode mnie Neskę do pokazania ćwiczenia zobaczyłam, że ma świetny kontakt i nie jest tak źle jak myślałam :)

na koniec mieliśmy mini tor do przejścia i poszło nam całkiem dobrze, oczywiście to ja źle przeczytałam jedną tabliczkę i nie zrobiłam połowy ćwiczenia, ale jak na pierwszą styczność z większością z tych rzeczy i tak nie było źle.

na pewno nie zrezygnujemy z trenowania, a wręcz będziemy się tak bardzo starać, żeby pojawić się na jednych z czterech zawodów organizowanych w okolicach Trójmiasta :)

z przejścia toru mamy video i była też osoba robiąca zdjęcia, jak tylko jakieś dostanę to dodam :))

strona rally-o w Polsce: http://www.rally-o.pl/


*   *   *


co do naszych planów na 2013 rok to są one bliżej nieokreślone… na pewno już nie będziemy startować w zawodach agility, ponieważ najzwyczajniej w świecie nam się nie opłaca, ale wstępnie nasz kalendarz wygląda tak:

10-11.08: DCDC Sopot
25.05: zawody Rally-o w Gdynii
05.10: zawody Rally-o w Gdyni
w czasie DCDC będzie też CACIB, zawody agility i rally w Sopocie, więc może i tam na chwilę się pojawimy

rozważamy też wyjazd na DCDC do Poznania, ale to jeszcze są plany do głębokiego rozważenia :)

w tym roku niestety nie wybieramy się na żaden obóz, ale mam nadzieję, że może chociaż jakieś semi nam wpadnie do kalendarza, mimo tego wakacje spędzimy jak zawsze aktywnie :))


no... to chyba na tyle :))

Wiki & Neska

_______________________________


przepraszam, jeżeli notka jest nieczytelna albo źle napisana, wyszłam z wprawy i samej mi się ona nie podoba...